Pomoc Aleszablony

wybierz odpowiedni dział lub skorzystaj z wyszukiwarki

Wyszukaj w pomocy
Jak używać Edytora Aukcji?
Zobacz także - Jak mogę zmienić kontakt, adres, numer telefonu bądź treść aukcji?


Jak używać Edytora Aukcji?

Podstawowa edycja treści szablonu w Edytorze Aukcji jest teraz bardzo łatwa. Wystarczy, że klikniesz w odpowiednie miejsce w Edytorze Aukcji i zaczniesz wpisywać swoją treść.

 Pamiętaj, jeśli chcesz skopiować tekst, który ma być wstawiony do szablonu, nie przeklejaj go bezpośrednio z edytorów typu Word czy Open Office. Wklej najpierw tekst do Notatnika na pulpicie swojego komputera a następnie dopiero do szablonu, unikniesz problemów z rozjeżdżającymi się w aukcjach tekstami.  Tekst po wklejeniu z Notatnika możesz dowolnie ostylować.


Pokażemy teraz jak zamienić wszystkie przykładowe treści szablonu na prawdziwy opis twojej działalności. Podstawą będzie tu oczywiście zmiana danych w boksach Kontakt, Wysyłka oraz Regulamin. Zastanów się chwilę, jakie dane chciałbyś przekazać swoim klientom, po czym kliknij na wybrany wyraz i zacznij pisać, edytuj go dowolnie ustawiając godziny otwarcia, kontakt oraz całą resztę informacji. Twoja treść powinna zacząć pojawiać się na ekranie w stylu zdefiniowanym przez wygenerowany szablon, w trakcie zmian sam możesz dowolnie edytować styl zmieniając czcionkę, jej wielkość oraz kolorystykę.


Najbezpieczniejszą metodą rozpoczynania nowej linii tekstu jest używanie kombinacji klawiszy SHIFT+ENTER. Możesz oczywiście używać samego klawisza ENTER, ale może to czasem spowodować efekt inny od zamierzonego. Staraj się trzymać takiej zasady: jeżeli chcesz przejść do następnej linii w obrębie obecnego akapitu, nagłówka, bądź innej jednolitej części treści - używaj kombinacji SHIFT+ENTER. Jeżeli z kolei chciałbyś stworzyć następny element takiego typu, jaki właśnie edytujesz - wciśnij sam ENTER. Dokładnie tak samo zmienisz przykładowy tekst w polu opisu przedmiotu.


Jeśli popełnisz jakikolwiek błąd i będziesz chciał go cofnąć - pamiętaj aby użyć kombinacji klawiszy CTRL+Z (cofnij). Jeżeli po zrobieniu "cofnij" stwierdzisz, że chciałbyś przywrócić to, co zmieniłeś - wciśnij CTRL+Y (ponów).


Jeśli chcesz coś usunąć w Edytorze Aukcji - zaznacz myszką wybrane elementy i wciśnij klawisz Delete na klawiaturze. Jeżeli po skasowaniu będziesz chciał wrócić do stanu sprzed skasowania - po prostu wciśnij cofnij bądź użyj skrótu Ctrl+Z.


Podmieńmy teraz przykładowe obrazki w szablonie na adekwatne do twojej aukcji. Korzystając z Hostingu Zdjęć możesz łatwo i szybko wstawić swoje zdjęcia produktów do aukcji. Wystarczy że klikniesz na Dodaj Zdjęcie, a następnie Przeglądaj - wybierzesz swoje pliki graficzne i zatwierdzisz. Zostaną one dodane do szablonu oraz katalogu Twoich zdjęć w Hostingu Zdjęć.

Aby edytować styl wstawionych zdjęć, zaznacz je myszką (podświetli się na niebiesko), a następnie kliknij na Edytuj Zdjęcie. Otworzy się okno w którym wybierać może spośród wielu stylów z ramkami bądź cieniem, a także ustawić wyrównanie, marginesy, czy wymiary zdjęcia.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?